פתרונות לכאבי גב

8 טיפים מעולים להקלה על כאבי הגב שלכם

טיפים מעשיים להקלה על כאבי הגב שלכם

חיפוש דרכים להקלה על כאבי הגב הם מניע נפוץ להתייעצויות רפואיות.
חלק ניכר מהאוכלוסייה נתקלים בכאבי גב בשלב כלשהו בחיים, הנובעים מסיבות שונות, כגון מתחים פתאומיים עקב פעילות ספורטיבית או מצבים כרוניים המופעלים על ידי גורמים מגוונים.
חשוב לדעת:הטיפים שאנחנו מציעים כאן,  אינם פתרון לכאן ועכשיו, אלא אימוץ דרך חיים שתקל על כאבי הגב שלכם בעתיד

טיפים להקלה על כאבי הגב ושמירה על בריאות הגב:

  • חיזוק שרירי הליבה: הגב התחתון שואף בעקביות את משקל הגוף העליון. חיזוק שרירי הגב הסמוכים הוא חיוני כדי לספק תמיכה לעמוד השדרה ולהקל על העומס בגב התחתון. עיסקו בתרגילים ממוקדים המחזקים את שרירי הליבה, כמו יוגה ופילאטיס
    מכיוון ששרירי הליבה לעתים קרובות מוזנחים בתנועות יומיומיות, לכן כדאי להרשם לחוג או להאמן לבד בבית בצורה סדירה.
  • שילב מתיחות בצורה יום יומית: שרירים תפוסים הם לרוב האשמים מאחורי בעיות גב. שגרות מתיחות יומיות יכולות להקל על מתח בעמוד השדרה ולהפחית את העומס על המפרקים, לטפח בריאות טובה יותר של עמוד השדרה.
  • המנעו מישיבה ממושכת: תנוחות ישיבה לקויות מפעילות לחץ מופרז על הדיסקים של עמוד השדרה התחתון. אם ישיבה ממושכת היא בלתי נמנעת, שלבו הפסקות כדי להסתובב ולהקל על העומס על הגב.
  • אמצו הליכה בתור תחביב: ההליכה בולטת כתרגיל בטוח ויעיל. השתדלו לעשות הליכות מהירות, הקצב האידיאלי הוא המהיר ביותר שאתם יכולים עדיין לנהל בו שיחה, נסו לשלב הליכה מהירה במהלך העבודה שלכם, או כפעילות אחרי הצהריים, תרגול הליכה יעזור לכם גם לשמור על המשקל, וגם יעזור לכם עם כאבי הגב
  • למדו להרים נכון: בעת הרמת חפצים כבדים, קל להתפתל בצורה שגויה, מה שמוביל להתכווצויות שרירים ולכאבים. כדי להרים פריטים בצורה נכונה, השתמשו במכניקת גוף נכונה על ידי הפעלת שרירי הרגליים ולא בגב. בקשו עזרה אם פריט כבד מדי להרים לבד.
  • הקלה על לחץ הגב בזמן שינה: שינה על גב שטוח עלולה להפעיל לחץ מופרז על עמוד השדרה. הרימו מעט את הברכיים על ידי מיקום כרית מתחתיהן. אם אתם ישנים על הצד אתם יכולים להפחית את לחץ הגב על ידי הנחת כרית בין הברכיים.
  • מעקב אחר משקל הגוף: עודף משקל מאמץ את הגב, משנה את תמיכת עמוד השדרה ועלול לגרום לעקמומיות לא טבעית לאורך זמן. שמירה על משקל תקין היא חיונית כדי למנוע מתח מיותר על עמוד השדרה.
  • הפסקת עישון: עישון מעכב את זרימת הדם לדיסקים המדפים את החוליות, ומזרז את ניוון הדיסק. יתרה מכך, הוא מעכב את ספיגת הסידן והתחדשות העצם, ומעלה את הסיכון לשברים הקשורים לאוסטאופורוזיס עקב עצמות מוחלשות ושבירות".

אפילו עם המניעה הטובה ביותר, פציעות גב יכולות לקרות ולקטוע את חיי היומיום עד לנקודה שבה יש צורך בהתערבות רפואית

זכרו,  אם הכאב  כואב מדי יש לפנות להתייעצות רפואית

בריאות

 

מאמרים נוספים בתחום
עגלה
דילוג לתוכן